Világítótorony a tetőtérben

Hogy került világítótorony a tetőtérbe?

Egyszer volt, hol nem volt, azaz mégis, három kisgyerek. Kedvenc meséjük Cápa kapitányról és barátairól szólt. Annyira megszerették, hogy szüleik úgy döntöttek, az új gyerekbirodalomban életre kell kelnie a mesealakoknak. Én lehettem az a szerencsés kiválasztott, aki mindezt valóra válthatta.

Kémény, ahogy nem szeretjük – a nappali kellős közepén. Naná, hogy elrejtjük, nem is akárhogy!

világítótorony a tetőtérben

A kéményt így is eltakarhatjuk. Elsőre nem mondanád meg, hogy az van mögötte.

világítótorony

világítótorony

Ez volt az első látványterv a világítótoronyról,  mit mondjak, nem kicsit izzasztott meg  a ház számítógépes felszerkesztése, 8 tetősík találkozása a világítótorony tetején 🙂

Jöhettek a finomítások: ajtók falfülkék, szegecsek, fiókok - és a "korona", ami világít. Nem sorolom, mi mindenre figyeltünk oda tervezés és kivitelezés közben.

 

Ezt a kéményt kellett elrejteni és így nézett ki a tetőtér, még "szűzen"

 

 

 

A drága jó asztalosmesterem, Palika művészlélek is volt, igazi mestere a szakmájának. Közös agyalásunk eredményeként kezdett alakulni a torony.

Na de hogy néz ki egy világító torony egy szoba közepén?  Hamar életre keltek a falakon a mesekönyv legkedvesebb jelenetei a hatalmas falfelületeken. Tapétázni ferde síkot? Az a mission impossible kategória, ezért inkább az ügyes kezű és villámgyors dekorfestőre bíztuk a dolgot. Megérte, igaz? Ő már több "gyerekszobámat" is dekorálta, így nem volt gyomorszorításom, amikor a hatalmas gyereknappalit elvállata.

 

Cápa kapitány kalózhajója a játék viharban

Cápa kapitány kalózhajója a játék viharban

 

 

 

 

 

 

 

A kapitány hajója veszélyes vizeken járt,  belekeveredett a játékviharba.  Hancúrozás  közben megéheztek a tengerészek, ezért a partra építettünk egy kunyhót, ahol megsüthetik a kifogott zsákmányt  🙂

 

bambuszházikó a kis tengerészeknek

bambuszházikó a kis tengerészeknek

 

Ikea bútor a tengerparton

Ikea bútor a tengerparton 🙂

 

Mesél a fal is 🙂 Naponta új történeteket találnak ki, amikor a gyerekek ránéznek a falfestményekre.

A te gyermekeidnek, – esetleg már unokáidnak is örömet okozna egy ilyen élménydús  gyerekbirodalom? Keress meg bátran!

Ismersz olyan gyerekeket, családokat, akik szeretnének szép és egyedi szobákat? Kérlek, oszd meg velük is ezt a cikket. ?

 

No Comments Yet.

Leave a comment